V Memoriał im. Ryśka Samca

21 stycznia rozegrany został już V Memoriał Piłkarski im. Ryszarda Samca. Turniej przeznaczony był dla zespołów młodzieżowych z rocznika 2008 i młodsi. To równocześnie upamiętnienie działacza sportowego, jak i sprawdzenia się dla młodych piłkarzy.

W turnieju wzięło udział 7 zespołów które zagrały w systemie „każdy z każdym”. Najlepszą drużyną okazał się Górnik Grabownica. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Grabowianki Grabówka. Najniższe miejsce na podium zdobył drugi zespół Brzozovii Brzozów. W turnieju wzięło udział 7 zespołów które zagrały w systemie „każdy z każdym”. Dla wszystkich zawodników i trenerów przygotowany był poczęstunek oraz kącik kawowy.

Końcowa tabela:

1. Górnik Grabownica – 13 pkt
  2. Grabowianka Grabówka – 12 pkt
  3. Brzozovia Brzozów – 12 pkt
  4. Przełom Besko – 9 pkt
  5. Kolejarz Zagórz – 7 pkt
  6. Guzikówka Krosno – 5 pkt
  7. Brzozovia Brzozów II – 1 pkt

Wyłoniono też króla strzelców, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika turnieju.

Najlepszy zawodnik: Jan Młynarski (Kolejarz Zagórz)

Najlepszy strzelec: Gabriel Pocałuń (Grabowianka Grabówka)

Najlepszy bramkarz: Radosław Bodzioch (Brzozovia Brzozów)

Jak widać Brzozovia wystawiła dwa zespoły, z których jeden znalazł się na podium ze stratą tylko 1 punktu do pierwszego miejsca. Trenerzy Brzozovi są zadowoleni z występu swoich podopiecznych. Dla nich to wejście w sezon, w którym liczą na wygranie ligi.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza w turnieju, Radosława Bodziocha (Brzozovia Brzozów)
wręczyli: Od lewej – Stanisław Kułak kierownik MOSiR, Prezes LZS – Leszek Gierlach i Vice-prezes stowarzyszenia „SWOJAK” – Artur Szczepek

Dla najlepszych zespołów pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe wręczyli kierownik MOSiR – Stanisław Kułak. Vice-prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Jacek Adamski. Prezes LZS – Leszek Gierlach. Vice-prezes stowarzyszenia „SWOJAK” – Artur Szczepek oraz przedstawiciel Brzozovii Brzozów – Piotr Buczek. Organizatorzy dziękują sędziemu Panu Krzysztofowi Mazurowi za sędziowanie w całym turnieju..

Idea memoriału to upamiętnienie naszego przyjaciela Rysia Samca. Sport i praca z młodzieżą były dla niego najważniejsze. Ja jestem trochę młodszy od niego i pamiętam dobrze jak zarażał mnie pasją do ping-ponga. Będziemy się starać by memoriały były rozgrywane jak najdłużej

kierownik MOSiR – Stanisław Kułak.

To jest coś wspaniałego, szkolone są coraz młodsze roczniki, a bez szkolenia młodzieży, bez organizacji turniejów, to nie ma sensu. Także istniejące hale powinny być stale użytkowane, a wiem, że nie zawsze tak jest. Na terenie powiatu brzozowskiego mamy dwie wole: Wola Jasienicka i Wola Dydyńska. Czasami brakuje trzeciej woli. Dobrej woli. Jak będzie dobra wola, to można góry przenosić

Jacek Adamski

Jednym ze sponsorów turnieju, a zarazem Brzozovii jest Stowarzyszenie “Swojak”. O tym, skąd pojawił się pomysł na takie działania mówi v-prezes stowarzyszenia, Artur Szczepek.

Jesteśmy stowarzyszeniem zrzeszającym rolników, przedsiębiorców i działaczy społecznych. Dlatego przystępujemy do wspierania sportu, bo uważamy, że biznes powinien brać odpowiedzialność za lokalną społeczność i lokalne kluby. Finansując sport, rozgrywki, odciągamy też młodzież od komputerów, używek, alkoholu. To jest inwestycja w młodzież i lokalną społeczność

Artur Szczepek
Źródło: PPi Tv